Weekendspil 17 juni

Moderators: Nicolai Bang Foss, Mikkel Hecht Hansen

User avatar
Nicolai Bang Foss
Posts: 1136
Joined: Sun 30 May, 2004 22:27

Weekendspil 17 juni

Postby Nicolai Bang Foss » Tue 17 Apr, 2018 21:27

Kom frisk - info tilgår

User avatar
Nicolai Bang Foss
Posts: 1136
Joined: Sun 30 May, 2004 22:27

Re: Weekendspil 17 juni

Postby Nicolai Bang Foss » Thu 24 May, 2018 09:12

Vi spiller Bautzen 1813 - vi starter som vanligt kl 09.00

Meld meget gerne tilbage om i kommer.

Rune H K
Posts: 698
Joined: Thu 03 Jun, 2004 19:03

Re: Weekendspil 17 juni

Postby Rune H K » Thu 24 May, 2018 16:40

Kommer

Spiller gerne Ney
Grev Krøner - skæbnens udsending

Kristoffer
Posts: 55
Joined: Tue 15 Jun, 2004 10:27

Re: Weekendspil 17 juni

Postby Kristoffer » Thu 24 May, 2018 23:17

Jeg kommer også.

User avatar
Lars Madsen
Posts: 232
Joined: Tue 01 Jun, 2004 10:30
Location: Farum
Contact:

Re: Weekendspil 17 juni

Postby Lars Madsen » Wed 06 Jun, 2018 17:33

Jeg kommer ligeledes
Lars Madsen
He who fears being conquered is sure of defeat.

User avatar
Nicolai Bang Foss
Posts: 1136
Joined: Sun 30 May, 2004 22:27

Re: Weekendspil 17 juni

Postby Nicolai Bang Foss » Thu 07 Jun, 2018 12:59

Programmet lavet om til kampagneslag, kom frisk - alle er velkomne

User avatar
Jens F Hansen
Posts: 272
Joined: Thu 15 Nov, 2012 07:48
Contact:

Re: Weekendspil 17 juni

Postby Jens F Hansen » Fri 15 Jun, 2018 14:59

Kommer forbi. Skal på nat så jeg skal nok hjem og have en lur på et tidspunkt.
Adventures famous last words: I think the dragon is sleeping.

User avatar
Nicolai Bang Foss
Posts: 1136
Joined: Sun 30 May, 2004 22:27

Re: Weekendspil 17 juni

Postby Nicolai Bang Foss » Mon 18 Jun, 2018 11:14

Weekenden spil gik forrygende. Der gik et sus gennem rumment da en fransk fuldkugle skød fjeren af Suvarovs hat.

Vi spiller videre på onsdag.


Return to “År: 1794 - 1815 : Napoleon”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest